Kryteria przyjęć do IV LO w Radomiu na rok 2006/2007

Zasady rekrutacji w roku szkolnym 2006/2007

W naszej szkole znajdują się klasy o następujących profilach:

matematyczno - fizyczno - informatyczny z językami: angielskim i niemieckim

matematyczno - informatyczny z językami angielskim i niemieckim

biologiczno - chemicznym z językami angielskim, niemieckim i łacińskim

humanistyczny z językami: angielskim niemieckim i łacińskim

z rozszerzonym programem języka angielskiego i językami: niemieckim i hiszpańskim

z rozszerzonym programem języka niemieckiego i językami: angielskim i hiszpańskim

Dlaczego LO4?

IV L.O. im. dra Tytusa Chałubińskiego powstało w 1905 r. Była to pierwsza szkoła średnia w Radomiu! W 2005 roku wypada setna rocznica założenia naszej szkoły!!! Każdy "chałubińszczak" na pewno będzie świętował razem z nami. Ty też możesz uczestniczyć w tym niecodziennym święcie, jeśli tylko wybierzesz naszą szkołę. IV L.O. jest także jedną z prestiżowych szkół średnich w województwie mazowieckim. Wiele znanych osobistości wcześniej uczęszczała do naszej szkoły. Absolwenci naszej szkoły zgodnie przyznają, że najlepsze chwile swojego młodzieńczego życia spędzili właśnie w tej szkole. Swoje dzieci także przekonują do pójścia w ich ślady i wybrania właśnie tej szkoły, ponieważ doskonale wiedzą, że ich pociechy otrzymają bardzo dobre wykształcenie a przy tym będą zdobywać wiedzę w przyjaznej atmosferze. W naszej szkole jest prowadzona wymiana międzynarodowa uczniów. Według mnie jest to fantastyczna rzecz. Poznajesz swoich rówieśników poznajesz także ich styl życia, kulturę, oraz metody nauczania jakie są wykorzystywane w innych krajach. W tym roku przeprowadzamy wymianę z młodzieżą włoską z Turynu.

Szkoła to nie tylko budynek, ale uczniowie i nasi ukochani profesorowie i panie profesor. Zacznę od nauczycieli. Jest wielu nauczyciel, którzy traktują swój zawód jak zwykłą pracę, tzn. przychodzą "odwalą swoją robotę" i tyle, u nas tego niema! Nasi profesorowie i panie profesor są świetnymi pedagogami ,dla których nauczanie młodych ludzi jest wręcz pasją. Każdy z nich chce dla ucznia jak najlepiej, pomaga mu po lekcjach jeżeli zachodzi taka potrzeba. Są bardzo mili i uczciwi wobec wszystkich. Nie było i z pewnością nie będzie konfliktu pomiędzy uczniem a nauczycielem. Do naszej szkoły chodzą ludzie kulturalni (nie mylić z kujonami), nikt nie czepia się ciebie jak jesteś ubrany, czy skąd jesteś. Atmosfera jest bardzo przyjazna nikt z moich znajomych nie miał problemów czy konfliktów z innymi uczniami. Nie ma tu grup walczących między sobą. Jest to renomowana szkoła więc nie ma tu miejsca na chuligańskie wybryki. Jeśli chodzi o "kocenie", to nie okłamujmy się każdy musi to przejść, ale nie ma tu żadnych "chrztów" lub temu podobnych rzeczy. Mnie po prostu pomalowali markerem rękę napisami "kot", ale wystarczyło trochę spirytusu czy zmywacza do paznokci i po krzyku.

Podsumowując przyjazna atmosfera, kulturalni ludzie, świetni nauczyciele, dobre zaplecze dydaktyczne, czy naprawdę jeszcze się wahasz? Przyłącz się do nas "chałubińszczaków" i stań częścią stuletniej historii IV L.O. im. dra Tytusa Chałubińskiego, bo przecież "być chałubińszczakiem to brzmi dumnie".

Redakcja LO4

Zalecana rozdzielczość 1024*768